czwartek, 14 sierpnia 2014

BED - przyczyny

Co powoduje BED?

Naukowcy nie są pewni co do przyczyn i charakteru napadu objadania się, jak i innych zaburzeń odżywiania. Zaburzenia odżywiania mogą wiązać się z nieprawidłową aktywnością w różnych obszarach mózgu. Badacze obserwują następujące czynniki, które mogą mieć wpływ na niepohamowany apetyt:


  • Depresja. Aż połowa osób cierpiących na BED przechodzi depresję lub miało depresję w przeszłości
  • Dieta. Niektórzy ludzie objadają się po tym jak wcześniej pomijali posiłki, nie jedli wystarczającej ilości jedzenia każdego dnia lub unikali pewnych rodzajów żywności.
  • Umiejętności radzenia sobie. Badania sugerują, że osoby u których występuje BED, mogą mieć problemy z radzeniem sobie z własnymi emocjami. Wielu ludzi przechodzących BED mówi, że są źli, smutni, znudzeni, zmartwieni lub zestresowani, co prowadzi u nich do napadów objadania się.
  • Biologia. Naukowcy badają w jaki sposób chemia mózgu i metabolizm (sposób w jaki organizm zużywa kalorie) mogą wpływać na występowanie napadów objadania się. Badania sugerują, że mogą na to również mieć wpływ geny, ponieważ zaburzenia te występują często u kilku członków tej samej rodziny. Do lepszego zrozumienia zaburzenia odżywiania BED, mogą również posłużyć neuroobrazowanie lub zdjęcia mózgu.

U osób z napadami objadania się występują pewne zachowania i problemy emocjonalne. Należą do nich nadużywanie alkoholu, szybkie działania bez wcześniejszego przemyślenia (zachowania impulsywne), brak poczucia odpowiedzialności za siebie oraz brak poczucia przynależności do społeczeństwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz